Hakkımda

Doç. Dr. Hüseyin Baki Yılmaz

Eğitim – Öğretim
Orta okul: Bandırma Orta Okulu – Balıkesir Bandırma
Lise: Şehit Mehmet Gönenç Lisesi – Balıkesir Bandırma
Üniversite (Lisans): Eskişehir Osmangazi Tıp Fakültesi
Uzmanlık: İstanbul Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Yabancı Dil
İyi derecede İngilizce

Çalışma Hayatı
Antalya merkez 5 nolu sağlık ocağı -1994
İstanbul Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi –asistanlık -1998-2002
Kütahya Gediz Devlet Hastanesi Kulak Burun Boğaz Uzmanı 2004-2004
İstanbul Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kulak Burun Boğaz Uzmanı 2005
İstanbul Tuzla Devlet Hastanesi Kulak Burun Boğaz Uzmanı 2007-2012
2012 Yılında uzmanlık sonrası girdiğim yazılı ve sözlü sınavda başarılı olarak Sağlık Bakanlığı tarafından Başasistanlık kadrosuna atandım.
İstanbul Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Eğitici Başasistan 2012-
2015 yılında bilimsel yayınlarım ve mesleki çalışmalarımı içeren dosyam ile Üniversiteler Arası Kurula başvurdum, dosyamın başarılı bulunması üzerine 1 Nisan 2016 tarihinde Ankara Üniversitesi Tıp fakültesinde girdiğim Doçentlik sınavında başarılı olarak Kulak Burun Boğaz uzmanlık alanında Doçent ünvanını aldım.

Mesleki Yeterlilik Sınavı
Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi yeterlilik (2012)

Bilimsel Dernek Üyelikleri
TÜRK KULAK BURUN BOĞAZ BAŞ VE BOYUN CERRAHİSİ DERNEĞİ, Yönetim Kurulu Üyesi ,2014
İSTANBUL KULAK BURUN BOĞAZ BAŞ VE BOYUN CERRAHİSİ DERNEĞİ, Üye, Genel Sekreteri, 2014
YÜZ PLASTİK CERRAHİ DERNEĞİ, Üye , 2010
TÜRK TABİPLER BİRLİĞİ, Üye , 1994

Yurtdışı Eğitim – Deneyim

UCSF (University of California San Francisco)  school of medicine –otolaryngology department (sanfransisco üniversitesi KBB kliniği) Prof Andrew N. Goldberg,in yanında rinoloji ve sinüs cerrahisi ile ilgili olarak gözlemci Hekim (California – San Francisco 2004).

Dr. Michael Friedman ve Dr. T.K Venkatesan ın Chicago da düzenlediği ileri endoskopik sinüs cerrahisi ,Balon sinüs (baloon sinusoplasty) ve horlama cerrahisi ameliyatlarının uygulaması kursları ve (Illinoi – Chicago 2004).

UIC University of Illinoi Chicago da Prof. Dr. Dean Toriumi ve Prof. Dr. J.Regan Thomas yanında Burun estetik cerrahisi, yüz estetik cerrahisi gözlemci hekim (Chicago 2004-2005).

Kulak cerrahisi konusunda deneyimlerimi arttırmak amacı ile Norootoloji-otoloji konusunda büyük tecrübelere sahip Steven A. Telian ve Michigan Universitesi KBB kliniği ziyaretim. Bir hafta aralıksız her gün 12 saat süren kulak cerrahisi ve temporal kemik diseksiyon kursunda uluslararası katılımcılar ve isimleri (Chicago, Ann Arbour 2006).

International Rhinologic Society (Uluslararası Burun cer topluluğu) ve American Academy of Otolaryngology – Head and Neck Surgery (Amerika KBB ve baş boyun cerrahisi derneği) Başkanı David W. Kennedy ve çok sevgili eşim Doç. Dr. Aslı Şahin Yılmaz (Nisan 2015, Antalya)

Baş Boyun cerrahisi konusunda dünyanın en seçkin doktorları arasında olan Jatin P. Shah (Memorial Sloan Kettering New York). Ulusal KBB toplantısı Antalya 2015.

WhatsApp Destek
Çevrimiçi