kim olduğumuzu öğrenin

hakkımızda

özgeçmiş

2000'den beri...

Doç. Dr. Hüseyin Baki Yılmaz

Eğitim – Öğretim

Ortaokul: Bandırma Orta Okulu – Balıkesir Bandırma

Lise: Şehit Mehmet Gönenç Lisesi – Balıkesir Bandırma

Üniversite (Lisans): Eskişehir Osmangazi Tıp Fakültesi

Uzmanlık: İstanbul Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Yabancı Dil

İyi derecede İngilizce

Çalışma Hayatı

Antalya merkez 5 nolu sağlık ocağı -1994

İstanbul Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi –asistanlık -1998-2002

Kütahya Gediz Devlet Hastanesi Kulak Burun Boğaz Uzmanı 2004-2004

İstanbul Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kulak Burun Boğaz Uzmanı 2005

İstanbul Tuzla Devlet Hastanesi Kulak Burun Boğaz Uzmanı 2007-2012

2012 Yılında uzmanlık sonrası girdiğim yazılı ve sözlü sınavda başarılı olarak Sağlık Bakanlığı tarafından Başasistanlık kadrosuna atandım.

İstanbul Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Eğitici Başasistan 2012-

2015 yılında bilimsel yayınlarım ve mesleki çalışmalarımı içeren dosyam ile Üniversiteler Arası Kurula başvurdum, dosyamın başarılı bulunması üzerine 1 Nisan 2016 tarihinde Ankara Üniversitesi Tıp fakültesinde girdiğim Doçentlik sınavında başarılı olarak Kulak Burun Boğaz uzmanlık alanında Doçent ünvanını aldım.

Mesleki Yeterlilik Sınavı

Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi yeterlilik (2012)

Bilimsel Dernek Üyelikleri

TÜRK KULAK BURUN BOĞAZ BAŞ VE BOYUN CERRAHİSİ DERNEĞİ, Yönetim Kurulu Üyesi, 2018-2021

İSTANBUL KULAK BURUN BOĞAZ BAŞ VE BOYUN CERRAHİSİ DERNEĞİ, Üye, Genel Sekreteri, 2014

YÜZ PLASTİK CERRAHİ DERNEĞİ, Üye , 2010

TÜRK TABİPLER BİRLİĞİ, Üye , 1994

Yurtdışı Eğitim – Deneyim

UCSF (University of California San Francisco)  School of Medicine –Otolaryngology Department (San Francisco Üniversitesi KBB Kliniği) Prof Andrew N. Goldberg’in yanında rinoloji ve sinüs cerrahisi ile ilgili olarak gözlemci hekim (California – San Francisco 2004).

Dr. Michael Friedman ve Dr. T.K Venkatesan’ın Chicago da düzenlediği ileri endoskopik sinüs cerrahisi , Balon sinüs (Baloon sinusoplasty) ve horlama cerrahisi ameliyatlarının uygulaması kursları ve (Illinois – Chicago 2004).

UIC University of Illinois at Chicago da Prof. Dr. Dean Toriumi ve Prof. Dr. J.Regan Thomas yanında Burun estetik cerrahisi, yüz estetik cerrahisi gözlemci hekim (Chicago 2004-2005).

Kulak cerrahisi konusunda deneyimlerimi arttırmak amacı ile Nörootoloji-otoloji konusunda büyük tecrübelere sahip Steven A. Telian ve Michigan Üniversitesi KBB kliniği ziyaretim. Bir hafta aralıksız her gün 12 saat süren kulak cerrahisi ve temporal kemik diseksiyon kursunda uluslararası katılımcılar ve isimleri (Chicago, Ann Arbour 2006).

International Rhinologic Society (Uluslararası Burun Cerrahisi topluluğu) ve American Academy of Otolaryngology – Head and Neck Surgery (Amerika KBB ve Baş Boyun Cerrahisi derneği) Başkanı David W. Kennedy ve çok sevgili eşim Doç. Dr. Aslı Şahin Yılmaz (Nisan 2015, Antalya)

Baş Boyun cerrahisi konusunda dünyanın en seçkin doktorları arasında olan Jatin P. Shah (Memorial Sloan Kettering New York). Ulusal KBB toplantısı Antalya 2015

Size hizmet verdiğimiz İçin gururluyuz!

Kampanyalar ve paketler hakkında bilgi almak için veya sorularınızı doğrudan Doktor Baki Yılmaz’a sormak için Whatsapp’tan yazın veya arayın!