Estetik Burun Ameliyatı Süreci

Estetik burun ameliyatı süreci hastanın isteği ve ameliyata karar vermesi ile başlar. Hasta beklentilerine uygun olarak güvenebileceği bir merkez ve cerrah arayışına girer. Beklentilerini karşılayabileceğine inandığı ve güvendiği bir merkezde ameliyat süreci içine girer. Bu süreç preoperatif(Ameliyat öncesi),İntraoperatif(Ameliyat sırası) ve Postoperatif (Ameliyat sonrası) olmak üzere kısımlara ayrılır.

Preoperatif süreçte hasta ve cerrah iletişim ve işbirliği içinde hastanın beklentilerine uygun olarak operasyona ve operasyonun hedefine karar verir. Hastanın nazal fonksiyonlarının, estetik beklentilerinin, anestezi seçiminin ve anesteziye hazırlık gibi ameliyat için gerekli olan tüm hazırlıklar bu süreçte tamamlanır.

Hastanın ve cerrahın isteğinin somutlaştırılacağı süreç ise İntraoperatif(Ameliyat sırası) süreçtir. Bu süreç hastanın genel sağlık durumuna ve isteğine bağlı olarak lokal ve ya genel anestezi işlemi ile başlar. Cerrahın deneyimine, burun yapısının durumuna ve hastağın isteğine uygun olarak operasyon süresi değişiklik gösterebilir. Aynı sebeplerle ameliyat şekilleri de açık veya kapalı, burun tamponlu veya tamponsuz gibi farklı tiplerde olabilir. Estetik burun ameliyatı burnunuzu büyütebilir,küçültebilir,şeklinde değişiklik yapabilir.Anestezi ile başlayan ve anesteziden uyanma ile biten bu süreci postoperatif dönem takip eder.

Postoperatif süreçte hastanın erken takipleri, dikiş alınması ve tampon çıkarılması işlemleri ve uzun dönem takipleri yapılır. Bu süreç hasta ve hekimin iletişimine ihtiyaç duyar ve ameliyat öncesi planların gerçeğe döndüğü süreç olarak nitelendirilir. Hastanın iyileşme sürecine de bağlı olarak takip aralıkları belirlenir. Bu takiplerin yönetimi tamamen cerrahın deneyimine bağlıdır ;çünkü bu dönem hastanın istediği buruna ulaşma sürecindeki en zor ve elimizdeki müdahale imkanlarının sınırlı olduğu dönemdir. Bu dönemde istenilen sonuçlara ulaşılamaz ise revizyon cerrahi ihtiyacı duyulur. H.Baki Yılmaz Kliniği olarak temel amacımız tüm bu süreçte deneyim ve tecrübelerimiz ile en güvenilir şekilde yanınızda  olmaktır.

WhatsApp Destek
Çevrimiçi