Rinoplasti Süreci

Rinoplasti Süreci

Rinoplasti (burun estetiği), popüler bir kozmetik prosedürdür. Popüler bir prosedür olmasına rağmen, burun estetiği yaptırmayı seçmek, üzerinde düşünülmesi gereken bir karardır. Burun estetiği yapma konusunda geniş deneyime sahip bir KULAK BURUN BOĞAZ HEKİMİ olarak, ilk görüşmenizden ameliyata ve iyileşmeye kadar sürecin her adımında neler bekleyebileceğinizi, konsültasyondan ameliyata rinoplasti sürecini burada  özetlenmiştir.

1. Konsültasyon

Burun estetiği (rinoplasti) yaptırmayı düşünüyorsanız, Doç.Dr. H. Baki Yılmaz ile bir randevu ayarlayın.  İlk görüşmede hedefleriniz konusunda tamamen samimi olun ve aklınıza gelebilecek tüm soruları sorun.

Doç.Dr. H. Baki Yılmaz’ın tıbbi geçmişinizi sorgulayacak ve burnunuzun ve yüzünüzün kemiklerini ve kıkırdağını inceleyecektir. Aynı zamanda dijital fotoğraflar da çekilecektir.   Dr. Yılmaz size özel  bir ameliyat planı belirleyecektir. Beğenmediğiniz veya emin olmadığınız bir şey varsa, mutlaka tüm sorularınızı sorun. 

Rinoplasti kararınızdan emin iseniz  ameliyat Dr. Yılmaz’ın ve sizin programınıza bağlı olarak, ameliyat görüşmenizden sonra bir hafta ile altı hafta arasında herhangi bir dilediğiniz zamanda planlanabilir.

2. Ameliyata Hazırlanmak

Ameliyattan önceki haftalarda şunları yaptığınızdan emin olun:

 • Aspirin ve diğer kan sulandırıcı ilaçları almaktan kaçının. Bitkisel içerikli gıda takviyesi vb ilaçlar kullanmadan  önce doktorunuza danışın.

 • Sigara içmeyi bırakın.

 • Alkolden kaçının.

 • Meyve sebze, kepekli tahıllar ve yağsız protein içeren sağlıklı bir diyet yapın.

Ameliyattan önceki gece şunları yapmalısınız:

 • Yüzünüzü iyice yıkayın.

 • Gece yarısından sonra yemek yemekten ve su içmekten kaçının.

 • Yüzünüzde veya saçınızda kozmetik veya ürünler kullanmaktan kaçının.

 • İyi bir uyku uyuyun.

Ameliyattan eve döndüğünüzde hazır olmaları için ilaçlarınızı önceden almak ve “yumuşak” yiyecekler hazırlamış olmak mantıklı olabilir.

3. Ameliyat Günü

Prosedür kişiden kişiye değişir, ancak tüm burun şekillendirme ameliyatlarında ortak olan belirli adımlar vardır.

3.1. Anestezi

Doktorunuz iki sedasyon yönteminden birini kullanarak rinoplasti yapacaktır:

 • Genel anestezi  hastanın tamamen uyutulmasıdır.

 • Lokal anestezi ile sedasyonda  yalnızca yüzü uyuşturur. Çok nadiren tercih edilmektedir.

3.2. Cerrahi Operasyon

Ameliyat sırasında Dr. Yılmaz tarafından, burun deliklerinin içinde veya burnun altında küçük kesiler oluşturulur. Ardından alttaki kemiğe ve kıkırdağa erişmek için cildi dikkatlice kaldırır ve doku gerektiği gibi yeniden şekillendirilir. Bazen kulaktan veya kaburganızdan kıkırdak almak gerekebilmektedir. Operasyon bittiğinde cilt geri yatırılır ve kesileri kapatılarak dikilir.

3.3. Operasyonun Tamamlanması

Kesikleri kapattıktan sonra Dr Yılmaz, burun deliklerinin içine burun tamponu (silikondan yapılan internal nazal splint) yerleştirecektir. Bu kanamayı azaltmaya ve septumu yerinde tutmaya yardımcı olacaktır. Tipik olarak ameliyattan sonraki birkaç gün içinde çıkarılır.

4. Rinoplasti Sonrası

Rinoplasti, birkaç haftalık iyileşme sürecini içerebilir. Dr.Yılmaz tarafından size özel talimatlar verilecektir, ancak genel olarak rinoplasti ameliyatından sonra;

 • Bol bol dinlenin ve başınız mümkün olduğunca yüksekte uyuyun.

 • Yüze soğuk kompres uygulayın.

 • Yumuşak, besleyici yiyecekler yiyin.

 • Burnunuzu sümkürmekten kaçının.

 • Bandajları talimatlara göre değiştirin.

 • Hekiminizin uyarılarına göre birkaç gün duş almaktan kaçının.

 • Dişlerinizi nazikçe fırçalayın.

Rinoplasti düşünüyorsanız Doç. Dr. H. Baki Yılmaz ile iletişime geçin.  Sunduğumuz hizmetler hakkında daha fazla bilgi edinmek için iletişim bilgilerine göz atabilirsini

Paylaş:

Diğerleri...

Neden Rinoplasti Yaptırmalısınız

Neden Rinoplasti Yaptırmalısınız? Burun yüzünüzün temel taşıdır. Şekli, boyutu ve konumu ile burnunuz ya ışıltılı gülümsemenizi ve parlak gözlerinizi tamamlayabilir ya da diğer özelliklerinizden dikkatinizi dağıtabilir. İkinci

İstanbul’da Gezilecek Yerler

İstanbul’da Gezilecek Turistik Yerler Galata Kulesi, Yerebatan Sarnıcı’nı ziyaret edin, Kapalıçarşı’da alışveriş yapın, Topkapı Sarayı’nı keşfedin, Sultanahmet Camii’ni, Ayasofya’yı görün, Emirgan Parkı’nda dinlenin, İstanbul Modern

Kulak Burun Boğaz

Kulak Burun Boğaz KBB olarak da adlandırılan “Kulak Kurun Boğaz”; kulak, burun ve boğaz rahatsızlıklarının teşhis ve tıbbi ve cerrahi tedavileriyle ilgili tıbbi uzmanlık alanıdır.

Revizyon Burun Ameliyatı

Sekonder Rinoplasti – Revizyon Burun Ameliyatı Rinoplasti, Türkiye’de en yaygın estetik plastik cerrahidir: hem fonksiyonel nedenlerle (nefes alma güçlüğü) hem de tamamen estetik nedenlerle erkeklerin ve

Sağlık Paketi

Ameliyat,
Konaklama ve
Transfer dahil 1 haftalık Sağlık paketi hakkında detaylı bilgi almak İçin lütfen İletişime Geçin, fırsatı değerlendirin!

Mesaj Gönderin!

Kampanyalar ve paketler hakkında bilgi almak için veya sorularınızı doğrudan Doktor Baki Yılmaz’a sormak için Whatsapp’tan yazın veya arayın!